Architektura, antyk i zabytki

   Hej! Dziś przygotowałam dla Was kolejne podsumowanie ferii - zdjęcia. Robiłam zdjęcia na rynku, przy ratuszu.. Między innymi moimi najczęstszymi obiektami były kamieniczki i pomniki. Choć bardzo spodobała mi się także klatka antyczna z przed sklepu z antykami. Miałam wejść do antykwariatu, żeby zrobić jakieś fajne zdjęcia starych książek, ale stwierdziłam, iż zrobię to kiedy indziej. W sklepie z antykami, także było wiele obiektów godnych sfotografowania, lecz nie miałam przy sobie aparatu. Szczerze mówiąc kiedy chodzę gdzieś po mieście to tylko z aparatem wraz z futerałem, komórką, legitymacją i chusteczkami, haha. Prawie nigdzie nie wychodzę bez mojej lustrzanki, ponieważ zawsze potem się okazuję, że w danym miejscu jest jeszcze jakaś rzecz, dany obiekt godziwy na zdjęcie bądź wprost fotogeniczny. To podsumowanie jest także dla Was. Możecie porównać moje okolice ze swoimi lub zwiedzić nieznane Wam jeszcze okolice w waszym regionie. (np. ratusz).
  1. Ratusz
Jest on bardzo okazały i godny oglądnięcia. Posiada on wiele zdobień oraz drobiazgów. Widoczne są złote ornamenty. Kopuła także jest ciekawa. W głównej części ratusza widoczne są krągłe okienka, a na samej górze pszczoła i bogini Eirene; symbolizujące pracowitość. Jest to budynek zabytkowy i neorenesansowy.
Sklepy z antykami
Wręcz uwielbiam przeglądać asortyment sklepów z antykami. Jest tam dużo ciekawych rzeczy. Stare meble, porcelana, dywany, czy obraz to po prostu raj dla mojego oka. :)
Rynek
Na pewno jest obiektem jednym z najważniejszych w każdym mieście. Urocze kamieniczki, zdobienia oraz pomniki to serce każdego rynku. Oczywiście w kamieniczkach tych znajdują się kawiarnie i restauracje, w których można fajnie spędzić czas z rodziną bądź ze znajomymi.
Teatr
Teatry, muzea oraz galerie łączy sztuka. Nas też łączy sztuka. Uczy nasz wrażliwości na piękno. To jest bardzo ważny i wartościowy czynnik.
Ciekawe budowle
Zamek
Ogólnie lubię zwiedzać tego typu zabytki. Ten szczególnie mnie zachwycił, ponieważ na zewnątrz jest cały biały, tak jak i jego dziedziniec niczym z tumblr'a, haha. ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co lubicie najbardziej w mieście?

Jaki obiekt jest Waszym ulubionym w Waszym regionie?
                         

Jeżdżenie na łyżwach

 Heii! Na blogu w którymś poście z kolei wspominałam Wam, iż w ferie jeździłam na łyżwach. W oczekiwaniu na tegoroczne ferie zimowe byłam niesamowicie podekscytowana co do codziennego chodzenia na lodowisko. Nie, nie mam swoich łyżew. Wypożyczałam je. W tym roku planuję zakupić figurówki na następny sezon. Co do moich odczuć każdego dnia było inaczej na naszych zajęciach ze Szkółki. Pierwsze niepewne ruchy wraz z wejściem na lodowisko, a kolejne coraz lepsze i coraz pewniejsze. W ostatnim tygodniu ferii chyba najwięcej się nauczyłam i najwięcej wyciągnęłam wniosków. Nie jeżdżę zbyt szybko, ale szybkość nie jest zbyt wolna. Kocham jeździć na łyżwach, haha. :) Tak na prawdę zawsze marzyłam żeby jeździć na łyżwach, chociażby jako mała dziewczynka.
*Przepraszam za jakość, ale blogger ją trochę zniszczył :/


-----------------------------------------------------------
Czy ktoś także z Was jeździ na łyżwach?
Co robiliście w ferie?


Wyprawa w góry

   Hej! Zaczął mi się drugi tydzień ferii. Ten tydzień był dla mnie dość aktywny. Od poniedziałku do piątku chodziłam na Szkółkę Łyżwiarską na lodowisko. W sobotę byłam na wyprawie w górach (sama) z PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze). Było pięknie. Pogoda sprzyjała, niebo było błękitne i kompletnie bezchmurne, słońce świeciło, a co najśmieszniejsze, ja o skórze bladej się opaliłam. Kiedy byłam w domu policzki mnie piekły. Tak! Teraz mam je delikatnie rumiane, haha.
(tak wiem, że przesadziłam z przerabianiem tego zdjęcia, ale było za jasne i niewidoczne schronisko)

  Wędrówka piesza trwała około pięciu godzin, ale widoki krajobrazu były na prawdę obłędne. Mieszkam w górach, ale była to moja druga wycieczka w góry! Niesamowicie dziwne, wiem, ale nie miałam po prostu z kim po tych górach chodzić, a za pierwszym razem była to wycieczka ze szkoły. Nie indywidualna.

________________________________________________________________________
Macie już ferie? 
Chodziliście już po górach?